logo2.jpg
 
Przedterminowe wybory wójta - znamy już terminy

Przedterminowe wybory wójta - znamy już terminy

Na 29 marca 2015 roku wyznaczono termin przedterminowych wyborów wójta gminy Sośnie. Według naszych informacji o tytuł głównego włodarza Gminy Sośnie ubiegać się będzie przynajmniej 5...

Uroczystość pogrzebowa śp. Krzysztofa Bochena

Uroczystość pogrzebowa śp. Krzysztofa Bochena

4 stycznia 2015 r. o godzinie 13:00 w Kościele p.w Narodzenia NMP w Sośniach pożegnaliśmy Wójta Gminy Sośnie Krzysztofa Bochena. Rodzina, delegacje i prawie tysiąc mieszkańców gminy Sośnie...

Drogi gminne priorytetem obecnej kadencji

Drogi gminne priorytetem obecnej kadencji

Na progu nowego roku budżetowego i nowej perspektywy unijnej Radni Gminy Sośnie przeprowadzają szczegółową diagnozę stanu dróg. Na wyjazdowej Komisji Rozwoju Gospodarki i Infrastruktury radni zapoznali...

Na leczenie chorego Piotrusia

Na leczenie chorego Piotrusia

,,Czek nadziei’’ o wartości 10.000 zł przekazało Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski na leczenie Piotrusia Gumiennego, kilkuletniego chłopca z Granowca (Gmina Sośnie), który boryka...

Wybory sołtysa i członków rady sołeckiej

Wybory sołtysa i członków rady sołeckiej

Po wyborach samorządowych w dniu 16 listopada 2014 r. przyszedł czas na wybory sołtysów i członków rad sołeckich. W drugim zarządzeniu wydanym przez pełniącego funkcję wójta pana Stanisława...

31/01/2015, 23:31
przedterminowe-wybory-wojta-znamy-juz-terminyNa 29 marca 2015 roku wyznaczono termin przedterminowych wyborów wójta gminy Sośnie. Według naszych informacji o tytuł głównego włodarza Gminy Sośnie ubiegać się będzie przynajmniej 5 kandydatów choć wachlarz nazwisk ciągle się wacha. Według innych – niesprawdzonych źródeł – może być ich więcej. Nowy Wójt Gminy Sośnie zacznie urzędować w momencie, kiedy zostanie wybrany w ponownych wyborach. Do tego czasu funkcję Wójta Gminy Sośnie pełnić...
31/01/2015, 15:10
uroczystosc-pogrzebowa-sp-krzysztofa-bochena4 stycznia 2015 r. o godzinie 13:00 w Kościele p.w Narodzenia NMP w Sośniach pożegnaliśmy Wójta Gminy Sośnie Krzysztofa Bochena. Rodzina, delegacje i prawie tysiąc mieszkańców gminy Sośnie uczestniczyło w ostatnim pożegnaniu wójta. Mszy żałobnej przewodniczył ks. Leszek Grodziński, proboszcz parafii w Sośniach. W uroczystości pogrzebowej brali udział także kapłani z całej naszej gminy. Homilię wygłosił ksiądz Krzysztof Guziałek. W oprawie uroczystości...
31/01/2015, 01:06
drogi-gminne-priorytetem-obecnej-kadencjiNa progu nowego roku budżetowego i nowej perspektywy unijnej Radni Gminy Sośnie przeprowadzają szczegółową diagnozę stanu dróg. Na wyjazdowej Komisji Rozwoju Gospodarki i Infrastruktury radni zapoznali się z drogami na terenie całej naszej gminy. Gmina Sośnie posiada jeszcze wiele kilometrów dróg do zrobienia. Radni mają świadomość, że mimo zrealizowanych przez wszystkie lata inwestycji jest jeszcze sporo do zrobienia. Komisje wyjazdowe najlepiej przedstawiają obraz...
30/01/2015, 23:16
na-leczenie-chorego-piotrusia,,Czek nadziei’’ o wartości 10.000 zł przekazało Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski na leczenie Piotrusia Gumiennego, kilkuletniego chłopca z Granowca (Gmina Sośnie), który boryka się z ciężką chorobą. Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski (SODST) pozyskuje środki z organizacji gwiazdki na Rynku oraz z tytułu 1 procenta podatków przekazywanego przez podatników, a także od sponsorów. W grudniu ubiegłego roku podczas 22....
29/01/2015, 16:35
wybory-soltysa-i-czlonkow-rady-soleckiejPo wyborach samorządowych w dniu 16 listopada 2014 r. przyszedł czas na wybory sołtysów i członków rad sołeckich. W drugim zarządzeniu wydanym przez pełniącego funkcję wójta pana Stanisława Budzika z dnia 27.01.2015 r.  zostały ustalene terminy i miejsca odbycia się wiejskich zebrań sprawozdawczo - wyborczych na terenie Gminy Sośnie.  
27/01/2015, 06:52
koncert-koled-i-pastoralek-w-sosniach-video25 stycznia 2015r. o godz. 16.00 w Sali Wiejskiej w Sośniach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkól w Sośniach. W koncercie swoje artystyczne zdolności zaprezentowała również mieszkanka Bogdaju pani Janina Smoliga - Rysz oraz zespół Boże Owieczki. Koncert miał charakter charytatywny a cały dochód z koncertu został przekazany na leczenie Piotrusia Gumiennego.       Zapraszamy zatem państwa do obejrzenia...
30/11/-0001, 00:00
wojt-gminy-sosnie-wyznaczonyPrezes Rady Ministrów wyznaczył 26 stycznia 2015r. Stanisława Budzika na pełniącego funkcję Wójta Gminy Sośnie. Obowiązki te pełnić będzie do czasu nowych, przedterminowych wyborów. W poprzedniej kadencji sprawował on funkcję zastępcy Wójta Gminy Sośnie oraz jej sekretarza. Objęcie stanowiska wójta ma związek z wygaśnięciem mandatu dotychczasowego włodarza gminy, zmarłego w grudniu Krzysztofa Bochena. Jest to na pewno duże wyróżnienie dla pana Stanisława...
23/01/2015, 22:27
koledujemy-dla-piotrusia Uczniowie Zespołu Szkół w Sośniach serdecznie zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się 25 stycznia 2015r. o godz. 16.00 w Sali Wiejskiej w Sośniach. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Piotrusia Gumiennego. W programie wystąpią Uczniowie Zespołu Szkól w Sośniach oraz gościnnie Janina Smoliga - Rysz i Boże Owieczki. Przyłącz się do nas! Zapraszamy! Wstęp wolny!
14/01/2015, 18:45
kto-bedzie-pelnil-obowiazki-wojtaŚmierć wójta oznacza dla naszej gminy konieczność przeprowadzenia ponownego głosowania. Rada Gminy w ciągu miesiąca musi uchwalić wygaśnięcie mandatu wójta a następnie w ciągu 90 dni muszą zostać przeprowadzone wybory. Przez ten czas gminą rządzić będzie komisarz wyznaczony przez Premiera RP. Na wniosek wojewody wyznaczy on osobę, która do czasu przedterminowych wyborów będzie pełnić obowiązki wójta. Decyzja zapadnie prawdopodobnie w najbliższych dniach. Podobnie, jak to bywało w takich...
12/01/2015, 22:02
wieczornica-w-cieszynieZwyczaj uroczystego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia na stałe wpisał się w tradycję szkolną Zespołu Szkół w Cieszynie. Tegoroczna myśl przewodnia pochodziła z Małego Księcia Antoine de Saint Exupery: „ …Dobrze widzi się tylko sercem…”. Wieczornica odbyła się 07 grudnia 2014 r. zatem w przedstawieniu i piosenkach pojawiła się tematyka świętego Mikołaja, a wchodzący na salę widzowie otrzymywali czerwone serca i pierniki wykonane przez rodziców dzieci...
12/01/2015, 21:20
sylwester-w-bogdajuZabawa sylwestrowa oraz powitanie Nowego Roku w Bogdaju już za nami. Dziękujemy za udział i zapraszamy do galerii zdjęć.              
07/01/2015, 20:15
noworoczny-koncert-charytatywny-w-bogdajuDnia 4 stycznia kościół pw. Chrystusa Króla w Bogdaju pękał w szwach – już dawno tylu wiernych nie gościła nasza świątynia. Co przyciągnęło takie tłumy w niedzielny wieczór? Myślę, że jedna wspólna idea: chęć pomocy 28-letniemu Krzysztofowi Francowi z Bogdaju, choremu na stwardnienie rozsiane.            Zespół charytatywny działający przy parafii pw. Chrystusa Króla w Bogdaju już po raz drugi...
07/01/2015, 20:26
ostatnie-pozegnanie-krzysztofa-bochena Około tysiąca osób wzięło udział w uroczystościach pogrzebowych wójta Gminy Sośnie KRZYSZTOFA BOCHENA. W ostatniej drodze towarzyszyli zmarłemu żona, dzieci, rodzina, a także licznie przybyli mieszkańcy gminy Sośnie. Były delegacje z całej Południowej Wielkopolski a także z województwa dolnośląskiego. Przedstawiciele władz gminnych i powiatowych z całego powiatu ostrowskiego.     Parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz Województwa Wielkopolskiego. Delegacje myśliwych i leśników,...
01/01/2015, 13:32
zmarl-krzysztof-bochen-wojt-gminy-sosnie31 grudnia 2014 r. po krótkiej chorobie zmarł wójt Gminy Sośnie Krzysztof Bochen. Miał 56 lat. W połowie grudnia trafił do szpitala. Krzysztof Bochen był trzykrotnie wójtem gminy Sośnie. Pogrzeb Krzysztofa Bochena odbędzie się 4 stycznia o godzinie 13:00 w Kościele p.w Narodzenia NMP w Sośniach.
06/12/2014, 19:42
slodka-wycieczka-do-cukierniKto z nas nie lubi słodkości? Również dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Sośniach je uwielbiają.  Dlatego postanowiły wybrać się na wycieczkę do pobliskiej cukierni „CUKIERNIA Ciast Cygal” w Chojniku.  Na miejscu Pan cukiernik opowiedział dzieciom, jak  wygląda jego praca i co trzeba zrobić, aby zostać mistrzem w wypiekaniu ciastek. W tajemnicy zdradził dzieciom kilka sekretów jak zrobić kruche „wiatraczki”.Dzieci poznały poszczególne etapy wypieku ciasteczek oraz urządzenia do wyrobu i wypieku...
01/12/2014, 14:42
nowy-image-vi-miedzyszkolnego-konkursu-piosenki-obcojezycznejJuż po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju była organizatorem Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Szósta edycja tegoż przeglądu odbyła się jednak w nieco innej formie. W tym roku zaprosiliśmy do udziału w konkursie nie tylko szkoły z gminy Sośnie, ale również z innych gmin, powiatów, a nawet województw, a mianowicie Gimnazjum we Wróblińcu, Zespół Szkół w Sulmierzycach i Krotoszynie. Kolejną zmianą był fakt, że w przeglądzie po raz pierwszy wzięły udział gimnazja. Ta...
28/11/2014, 19:45
radni-z-zaswiadczeniami28 listopada 2014r. w piątek o godzinie 9:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Sośnie nastąpiło uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Radnych Gminy Sośnie. Nominację zostały wręczone przez Przewodniczącego Głównej Komisji Wyborczej w Sośniach p. Andrzeja Pańczyszyna. W tym dniu odbyła się także I Sesja Rady Gminy w nowym składzie. Po oficjalnym mianowaniu radnych przystąpiono do obrad, które miały na celu: - wybór Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Sośnie, Przed...
24/11/2014, 20:04
zasluzona-dla-kombatantow-rpPodczas uroczystej akademii przygotowanej z okazji 76. rocznicy Odzyskania Niepodległości miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju p. Beata Adamczyk została wyróżniona medalem ,,Zasłużony dla Kombatantów RP” W uroczystości uczestniczyli: p. Krzysztof Bochen- Wójt Gminy Sośnie, p. Stanisław Czubak prezes Koła Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Odolanowie, p. Bronisław Oleksy - kombatant RP, p. Stanisław...
21/11/2014, 23:22
komentarz-powyborczyWybory samorządowe zakończone. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie odbywających się w naszej gminie kampanii wyborczych. Mimo frekwencji 57, 61% jest to nadal słabe zaangażowanie społeczeństwa w wybory. Należy jednak podziękować tym wszystkim mieszkańcom za wzięcie w nich udziału, ponieważ to Oni mogą później chwalić lub narzekać na swoich kandydatów. Osoby niegłosujące mogą tylko czekać na kolejną kadencję, bo nie są odpowiedzialni za wybór władzy. Tego roczne wybory dominowały także w...

Szkoła Podstawowa w Pawłowie

W Pawłowie dobiegły końca prace remontowe budynku szkoły podstawowej, które obejmowały w swoim zakresem, docieplenie ścian oraz dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacja nowoczesnego pieca przyjaznego dla środowiska. Największe wrażenie robi nowa elewacja,która swym wyglądem przypomina nowoczesne budowlę w XXI wieku.  

       Inwestycje zrealizowano ze środków Unii Europejskiej-Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 r. Zlecenie wykonała firma KRODOMEX z Krotoszyna.

Na terenie szkoły planowane są kolejne inwestycję, związane z gruntami otaczających budowle. W 2011 roku. Przypada 40-lat działalności placówki w Pawłowie.

T.P.

GALERIA ZDJEĆ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

Nasze video

KALENDARZ IMPREZ 2014r.

Waszym zdaniem

 • Wójt Gminy Sośnie wyznaczony

  Duet Duet 27.01.2015 17:21
  Panie Stasiu na pewno oddam na pana głos w wyborach i nie tylko ja w gminie huczy że jeśli Pan Stasiu ...
   
 • Zmarł Krzysztof Bochen - Wójt Gminy Sośnie

  Leszek Leszek 12.01.2015 13:23
  POPIERAM. Składam wyrazy współczucia dla Rodziny i dla najbliższych Pana Krzysztofa. Pozostanie w ...
   
 • Zmarł Krzysztof Bochen - Wójt Gminy Sośnie

  Leszek Leszek 12.01.2015 12:39
  Popieram. Składam wyrazy współczucia dla Rodziny i dla najbliższych Pana Wójta. Dlaczego Ci najlepsi ...
   
 • Zmarł Krzysztof Bochen - Wójt Gminy Sośnie

  ADECCO ADECCO 01.01.2015 17:09
  Prosiłbym żeby mieszkańcy i radni naszej gminy nazwali nową remizę strażacką w sośniach imieniem Pana ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  NORMALNY NORMALNY 22.11.2014 18:20
  Mieszkaniec jakiej wartości jesteś ty ??? jeśli ci źle w tej gminie to goń gdzie lepiej !!! a Panu ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  Mieszkaniec Mieszkaniec 21.11.2014 21:12
  Nie wracajmy do wyborów sprzed 4 lat... Każdy pamięta, w jakich okolicznosciach władze przejął obecny ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  CIEKA CIEKA 19.11.2014 19:11
  PAN MICHAŁ JUŻ BYŁ WÓJTEM I NIKT GO NIE CHCIAŁ JUŻ DRUGI RAZ WYBRAĆ I TYM RAZEM TEŻ NIE MIAŁ BY SZANS ...
   
 • Mandaty do Rady Powiatu

  laki laki 18.11.2014 21:58
  Gratulacje dla Pana Michała Wilczury, odpowiedni człowiek na odpowiednie stanowisko! Szkoda tylko ...

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.