logo7.jpg
 
Przegrali w sądzie

Przegrali w sądzie

Nie będę może nawiązywał do samej sprawy i postępowania sądowego, ponieważ musiałbym się rozpisać na kilka stron. Chodzi mi tutaj o sam sens sprawy i jej błahy charakter, ponieważ okazuje się, że na budowaniu zwykłych...

Kandydat na Wójta - Paweł Kołeczko - NOWA GAZETKA

Kandydat na Wójta - Paweł Kołeczko - NOWA GAZETKA

Rozmowa z Pawłem Kołeczko, kandydatem na wójta gminy Sośnie Jak czuje się kandydat na wójta, na kilka dni przed 29 marca, kiedy to otwarte zostaną lokale wyborcze w gminie Sośnie? - Bardzo dobrze,...

Wybory…Wybory…Wybory

Wybory…Wybory…Wybory

Czas wyborów to czas zabiegania o głosy, czas wybielania się i wzajemnych oskarżeń. Czas, kiedy ludzie się dzielą a nie rozmawiają o przyszłości. Emocje są duże, ale i powodów jest sporo. Nie można...

Sonda na Wójta Gminy Sośnie - to już ostatnia

Sonda na Wójta Gminy Sośnie - to już ostatnia

Ostatecznie o fotel wójta w Sośniach powalczy siedmioro kandydatów. Mieszkańcy gminy pójdą do urn 29 marca 2015r., wtedy to zdecydują, kto będzie zarządzał gminą w obecnej kadencji. A my już teraz...

Kandydat na Wójta - Paweł Kołeczko

Kandydat na Wójta - Paweł Kołeczko

Rozmowa z Pawłem KOŁECZKO, kandydatem na wójta gminy Sośnie Osiem komitetów wyborczych, w tym pana, wystawia swoich kandydatów w wyborach uzupełniających na wójta gminy...

27/03/2015, 11:21
przegrali-w-sadzieNie będę może nawiązywał do samej sprawy i postępowania sądowego, ponieważ musiałbym się rozpisać na kilka stron. Chodzi mi tutaj o sam sens sprawy i jej błahy charakter, ponieważ okazuje się, że na budowaniu zwykłych pomówień oraz przedstawianiu sądowi dowodów w takiej formie: „słyszałem od tej pani, czy gdzieś tam słyszałem wśród mieszkańców, że pan ten i ten robił to i tamto” gdzie jedynym świadkiem w tej sprawie jest tylko mąż osoby wskazującej. Taka...
25/03/2015, 23:57
kandydat-na-wojta-pawel-koleczko-nowa-gazetka Rozmowa z Pawłem Kołeczko, kandydatem na wójta gminy Sośnie Jak czuje się kandydat na wójta, na kilka dni przed 29 marca, kiedy to otwarte zostaną lokale wyborcze w gminie Sośnie? - Bardzo dobrze, chociaż przyznam szczerze, że kampania wyborcza to ciężka praca. Kiedy ogłosiłem, że startuję – spotykam się z bardzo pozytywnym odbiorem. Czuję, że ludzie chcą zmian, że są gotowi postawić na młodość i liczę na ich zaufanie. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że rywalizuję z...
25/03/2015, 23:18
wybory-wybory-wyboryCzas wyborów to czas zabiegania o głosy, czas wybielania się i wzajemnych oskarżeń. Czas, kiedy ludzie się dzielą a nie rozmawiają o przyszłości. Emocje są duże, ale i powodów jest sporo. Nie można spokojnie patrzeć w przyszłość bez wyciągnięcia wniosków z przeszłości. Sam przekonałem się ile takie wybory kosztują nerwów. Padało w moją stronę i mojego serwisu wiele oskarżeń, że nie jestem sprawiedliwy, że promuję tylko jednego kandydata. Oczywiście nikt nie wyszedł z...
21/03/2015, 19:55
sonda-na-wojta-gminy-sosnie-to-juz-ostatniaOstatecznie o fotel wójta w Sośniach powalczy siedmioro kandydatów. Mieszkańcy gminy pójdą do urn 29 marca 2015r., wtedy to zdecydują, kto będzie zarządzał gminą w obecnej kadencji. A my już teraz w sondzie możemy wyrazić swoje poparcie i przybliżyć ewentualny wynik. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Tym razem możemy oddać po dwa głosy z jednej rodziny. Niestety sonda wzbudza w naszym serwisie zbyt wiele emocji, dlatego jej czas trwać będzie tylko do 23.03.2015 r. do...
21/03/2015, 08:18
kandydat-na-wojta-pawel-koleczkoRozmowa z Pawłem KOŁECZKO, kandydatem na wójta gminy Sośnie Osiem komitetów wyborczych, w tym pana, wystawia swoich kandydatów w wyborach uzupełniających na wójta gminy Sośnie. Wybory są konieczne po śmierci włodarza gminy Krzysztofa Bochena. Dlaczego pan startuje? - Gdybym był sportowcem, to odpowiedziałbym krótko: żeby wygrać! Ale kiedy staje się do rywalizacji o fotel wójta, należy wyborcom powiedzieć znacznie więcej. Uważam, że...
19/03/2015, 21:00
kandydat-na-wojta-stanislaw-budzikDrodzy Wyborcy!     Przez ostatnie lata służyłem lokalnemu społeczeństwu, jako zastępca wójta i sekretarz Gminy Sośnie. W tym czasie poznałem Wasze potrzeby. Wraz z śp. Wójtem Krzysztofem Bochenem skutecznie zabiegaliśmy o szereg kluczowych inwestycji w Państwa miejscowościach.    Chcę być wójtem każdego z WAS, dlatego proszę o poparcie w zbliżających się wyborach na Wójta Gminy Sośnie. Wielu mieszkańców naszej gminy zwracało się do...
19/03/2015, 20:57
zmiany-w-serwisieInformujemy, że od dzisiaj został wprowadzony regulamin oraz cennik regulujący reklamy na stronie. Nowa zakładka w menu. Do tej pory nie było takiej potrzeby, ale niestety okoliczności tego wymagają, aby w sprawiedliwy sposób udostępnić każdemu możliwość się zareklamowania lub pokazania. Strona ma coraz więcej widzów a odsłony w ostatnich miesiącach sięgają, ponad 10 tys. Oczywiście zasada funkcjonowania strony w dalszym ciągu jest taka sama i będzie służyć główne promocji gminy...
18/03/2015, 00:27
siedmioro-kandydatow-powalczy-o-fotel-wojtaOstatecznie o fotel wójta w Sośniach powalczy siedmioro kandydatów. Zwiększa się, zatem szansa na rozstrzygnięcie wyniku w pierwszej turze wyborów. Oczywiście jest to nadal mała szansa, ale i takiej kwestii nie można wykluczyć. Pan Ryszard Nowak zrezygnował ze startu w wyborach. Mieszkańcy gminy pójdą do urn 29 marca 2015r., wtedy to zdecydują, kto będzie zarządzał gminą w obecnej kadencji.     Oto lista kandydatów na stanowisko wójta Gminy...
12/03/2015, 21:55
strategia-rozwoju-gminy-w-pawlowieStrategia Rozwoju Gminy Sośnie na lata 2015-2022 będzie dokumentem określającym kierunki rozwoju Gminy w zmieniających się warunkach zewnętrznych i wewnętrznych.Wskazywać będzie drogę funkcjonowania Gminy w strukturach Unii Europejskiej. Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Sośnie rozpoczęły się już w kilku miejscowościach. Na przykładzie wsi Pawłów gdzie analogicznie było już w innych miejscowościach będzie tak samo w każdej wsi, analizie poddano słabe i mocne strony, szanse i zagrożenia. Na...
10/03/2015, 08:41
ankieta-strategia-rozwoju-gminy-sosnie-na-lata-2015-2022 Szanowni Państwo W związku prowadzeniem prac nad opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Sośnie na lata 2015-2022, zwracamy się do Państwa z prośbąo wypełnienie poniższej ankiety. Ma ona na celu zapoznanie się z opinią mieszkańców Gminy na temat aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej, mocnych i słabych stron Gminy Sośnie, szans oraz zagrożeń związanych z jego rozwojem.  Państwa opinia jest niezwykle istotna z punktu widzenia realności i skuteczności przyjętych w Strategii...
09/03/2015, 20:22
tak-swietuje-sie-dzien-kobiet-w-bogdaju "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. By podkreślić ogromną rolę kobiety w społeczeństwie i nadać większą rangę temu pięknemu świętu, jakim jest Dzień Kobiet, Rada Sołecka wsi Bogdaj już po raz kolejny zorganizowała uroczystość dla wszystkich pań, która tym razem odbyła się 7 marca w Sali Wiejskiej w Bogdaju. Na początku uroczystości Radny Gminy Sośnie pan Dariusz Berek oraz prezes OSP w Bogdaju pan Andrzej Posiła przywitali gości oraz złożyli...
08/03/2015, 09:52
nie-mozna-zatrudniac-rodziny-w-jednostkach-samorzadowychJednym z najpoważniejszych problemów, z jakim borykają się polskie samorządy jest zjawisko korupcji i nepotyzmu przy zatrudnianiu pracowników w urzędach administracji samorządowej oraz samorządowych jednostkach organizacyjnych. Ustawa zakazuje zatrudniania wójtowi w tej samej jednostce samorządowej członków najbliższej swojej rodziny (art. 26 ustawy). Zakaz ten ma szerokie zastosowanie, bowiem obowiązuje wszystkich pracowników samorządowych. Inaczej jest jednak...
02/03/2015, 22:40
terminy-zebran-dotyczacych-opracowania-strategii-rozwoju-gminy-sosnie-na-lata-2015-2022Strategia rozwoju gminy, to proces wyboru długofalowych celów i ustalanie programów do realizacji zadań. Jest to również opis procesu zarządzania oraz ukierunkowany proces społeczny, którego celem jest rozwój gminy. Władze samorządowe gminy Sośnie dostrzegły konieczność sformułowania strategicznych kierunków rozwoju gminy. Istotne jest również to, że strategia rozwoju gminy jest szansą na stworzenie długofalowej wizji rozwoju gminy oraz koordynację...
28/02/2015, 23:02
podsumowanie-wyborow-soltysow-i-rad-soleckich-w-naszej-gminieCykl wyborczy zakończył się już w naszej gminie. Spośród 17 naszych jednostek w 13 sołtysami pozostaną te same osoby. Wybory sołeckie nie są lekceważone, wręcz przeciwnie, ludzie zdają sobie sprawę, że to ważna społecznie funkcja, dlatego frekwencja na zebraniach była bardzo wysoka a rywalizacja w niektórych miejscowościach zacięta. Warto tutaj wspomnieć o Bogdaju czy Sośniach gdzie emocji nie brakowało. O Bogdaju już pisałem wcześniej w artykule, dlatego warto się jeszcze zatrzymać...
28/02/2015, 20:44
8-chetnych-na-fotel-wojtaOśmioro chętnych na fotel wójta w Sośniach. Wybory są konieczne po śmierci włodarza gminy Krzysztofa Bochena. Mieszkańcy gminy pójdą do urn 29 marca 2015r., wtedy to zdecydują kto będzie zarządzał gminą w obecnej kadencji. Widać już emocje panujące z wyborami ale jeszcze za wcześnie aby je komentować.     Oto lista kandydatów na stanowisko wójta Gminy Sośnie: Bochen Przemysław - syn śp. Krzysztofa Bochena, Budzik Stanisław – sekretarz gminy,...
22/02/2015, 08:38
ponad-2-miliony-zlotych-na-inwestycjeDochody budżetu Gminy Sośnie na 2015 rok zaplanowano na 19 540 210 złotych. Łączna kwota wydatków budżetu wyniesie 19 140 210 zł. Kwota 400 tys. zł wynikająca z nadwyżki budżetu zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętego kredytu 400 tys. zł. Jest to jedyne zadłużenie Gminy Sośnie, które w tym roku zostanie w całości spłacone. Większość środków w budżecie przekłada się na bieżące utrzymanie naszej gminy. Są to m.in.: utrzymanie urządzeń melioracji...
21/02/2015, 23:32
wybory-w-solectwach-c-dW minionym tygodniu odbyły się wybory w kolejnych sołectwach. Tutaj bez większych niespodzianek po za dwoma miejscowościami.          Kałkowskie - Kazimierz Krzyżaniak  Chojnik - Adam Mielcarek Cieszyn - Maria Plewa Dobrzec - Lidia Dziewońska Konradów - Grzegorz Wieczorek  Kuźnica Kącka – Joanna Noskowicz Kąty Śląskie – Maria Marczak Janisławice – Tomasz Franc Mariak - Katarzyna Karbarz  Sośnie - Józef...
18/02/2015, 19:02
boj-o-droge Jeśli coś się pisze, to trzeba brać za to pełną odpowiedzialność. Tym bardziej radni powinni o tym wiedzieć. Muszę napisać pewne sprostowanie do sytuacji, która miała miejsce 2 lutego 2015r. na IV sesji Rady Gminy Sośnie. Zaproszonymi gośćmi byli wtedy radni powiatowi: p. Michał Wilczura i p. Józef Wajs. Jeden z radnych przedstawił pewną sytuację z sesji na swoim blogu pt. „Potrzeba 100 tys., Co tam. Dołożymy 200 tys.”. Cała sytuacja być może nie wywołałaby tyle emocji,...
17/02/2015, 23:51
manipulacja-czy-prawda Każde medium daje człowiekowi swobodę i co za tym idzie - wolność słowa. Dobry pisarz jest w stanie jednak tak dobrać słowa i ująć teksty, że z rzekomej informacji tworzy czystą manipulację. Czytanie niektórych tekstów z różnych źródeł o naszej gminie, o sytuacjach na sesjach czy ewentualnych poczynaniach władzy czasem daje mi sporo do myślenia. Być może jestem w innej bajce? Piszę dla Państwa, promuję naszą gminę najlepiej jak potrafię. Moje informacje - czy to...

Szkoła Podstawowa w Pawłowie

W Pawłowie dobiegły końca prace remontowe budynku szkoły podstawowej, które obejmowały w swoim zakresem, docieplenie ścian oraz dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacja nowoczesnego pieca przyjaznego dla środowiska. Największe wrażenie robi nowa elewacja,która swym wyglądem przypomina nowoczesne budowlę w XXI wieku.  

       Inwestycje zrealizowano ze środków Unii Europejskiej-Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 r. Zlecenie wykonała firma KRODOMEX z Krotoszyna.

Na terenie szkoły planowane są kolejne inwestycję, związane z gruntami otaczających budowle. W 2011 roku. Przypada 40-lat działalności placówki w Pawłowie.

T.P.

GALERIA ZDJEĆ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

Waszym zdaniem

 • Przegrali w sądzie

  Bolo Bolo 27.03.2015 22:48
  Warto być uczciwym i prawym
   
 • Przegrali w sądzie

  miś90 miś90 27.03.2015 22:25
  Smich z państwa L. :lol: :lol: :lol:
   
 • Przegrali w sądzie

  miś miś 27.03.2015 22:23
  Śmiech z państwa L. :lol: :lol:
   
 • Przegrali w sądzie

  Gminianin Gminianin 27.03.2015 22:17
  No cóż niektórym pomyliły się buty i wchodzą w nie swoje , a w dodatku chyba zbyt ciasne i zaczynają ...
   
 • Przegrali w sądzie

  osppp osppp 27.03.2015 22:16
  Najgorsze jest to że na głupote nie ma lekarstwa , może lekarz by i pomógł ale trzeba się do niego ...
   
 • Przegrali w sądzie

  ola ola 27.03.2015 22:00
  heh a kim jest pan L i jego żona, że mieszkańcy Bogdaju jemu się skarżą, wiadomo kto był tym mieszkańcem ...
   
 • Przegrali w sądzie

  miś miś 27.03.2015 21:46
  chaos i niedbalstwo hehehheh dobre dobre wypociny skoro Berek były taki zły to mieszkańcy bogdaju by ...
   
 • Przegrali w sądzie

  Jurek Jurek 27.03.2015 21:15
  Panie Redaktorze!!! Panie Radny!!! Pnie Darku Berku !!! proszę nie nie odpisywać na posty chorym ...

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.