logo7.jpg
 
Uzupełniony skład Rady Gminy Sośnie

Uzupełniony skład Rady Gminy Sośnie

Ostatnia sesja Rady Gmina rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez Mariolę Śródkę. Radna weszła do Rady Gminy Sośnie w miejsce Dariusza Berka, który oddał mandat radnego w lipcu br.

Mikołaj w Kocinie

Mikołaj w Kocinie

6 grudnia na spotkaniu zorganizowanym pod patronatem "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kocina" Św. Mikołaj odwiedził dzieci z Kociny. Było to możliwe dzięki licznym sponsorom oraz pracy wolontariuszy. Mieliśmy...

Otwarcie drogi w Chojniku

Otwarcie drogi w Chojniku

Mieszkańcy wsi Chojnik mogą już od kilkunastu dni korzystać z nowej drogi. Jezdnia posiadała nawierzchnie gruntową o szerokości ok. 3,5m. Droga łączy się z drogą krajową. Stan nawierzchni gruntowej był zły z...

Święta Niepodległości w Pawłowie

Święta Niepodległości w Pawłowie

11 listopada 2015 roku w sali wiejskiej w Pawłowie odbyła się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości, zorganizowana przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Pawłowie. W uroczystej Wieczornicy udział wzięli - przedstawiciele...

15/12/2015, 21:05
uzupelniony-sklad-rady-gminy-sosnieOstatnia sesja Rady Gmina rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez Mariolę Śródkę. Radna weszła do Rady Gminy Sośnie w miejsce Dariusza Berka, który oddał mandat radnego w lipcu br. Mariola Śródka startowała po raz drugi w wyborach do Rady Gminy Sośnie w okręgu nr 6. Dziękując za wsparcie i oddane głosy w wyborach uzupełniających, radna powiedziała, że będzie służyć mieszkańcom. W tej chwili skład rady liczy pełne 15 osób.
15/12/2015, 21:04
mikolaj-w-kocinie6 grudnia na spotkaniu zorganizowanym pod patronatem "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kocina" Św. Mikołaj odwiedził dzieci z Kociny. Było to możliwe dzięki licznym sponsorom oraz pracy wolontariuszy. Mieliśmy zaszczyt gościć Wójta Gminy Sośnie Pana Stanisława Budzika, który wraz z radnym panem Stanisławem Kałużą oraz sołtysem panią Zofią Plewa czynnie uczestniczyli w imprezie. Oczekując na Św. Mikołaja dzieci brały udział w zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dla rodziców...
15/12/2015, 18:55
otwarcie-drogi-w-chojnikuMieszkańcy wsi Chojnik mogą już od kilkunastu dni korzystać z nowej drogi. Jezdnia posiadała nawierzchnie gruntową o szerokości ok. 3,5m. Droga łączy się z drogą krajową. Stan nawierzchni gruntowej był zły z występującymi koleinami. Remont drogi gminnej polegał na usunięciu istniejącej konstrukcji jezdni o nawierzchni gruntowej i wykonaniu nowej konstrukcji z kostki betonowej o gr. 8cm. Ze względu na zabudowania i brak możliwości poszerzenia tej drogi zostały wykonane pobocza po obu stronach drogi....
15/12/2015, 18:53
swieta-niepodleglosci-w-pawlowie11 listopada 2015 roku w sali wiejskiej w Pawłowie odbyła się Wieczornica z okazji Święta Niepodległości, zorganizowana przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Pawłowie. W uroczystej Wieczornicy udział wzięli - przedstawiciele władz samorządowych z Powiatu Ostrowskiego, Gminy Sośnie, członkowie lokalnych organizacji pozarządowych, Proboszcz parafii Chojnik oraz gość honorowy; pan Stanisław Krakowiak - Kombatant RP. Po oficjalnym przywitaniu zebranych gości, młodzi uczniowie szkoły zaprezentowali bogaty...
28/11/2015, 09:58
spotkanie-po-45-ciu-latachDnia 29 sierpnia br. odbyło się kolejne spotkanie klasowe rocznika 1955, byłych uczniów Szkoły Podstawowej w Bogdaju, a również wszystkich mieszkających w okolicy, którzy zechcieli na nie przybyć. Wcześniej zapaliliśmy znicze na Grobie Naszego Duchowego Wychowawcy Księdza Proboszcza Ś.P. Aleksandra Przygodzkiego oraz Grobie Naszego Nauczyciela i Wychowawcy Ś.P. Franciszka Hęćki. Uroczystość rozpoczęło nasze szczere i serdeczne przywitanie się i Msza Św. w Świątyni P.W. Chrystusa Króla w Bogdaju w...
24/10/2015, 20:50
otwarcie-boiska-sportowego-w-bogdaju       Na ten dzień mieszkańcy, nauczyciele a przede wszystkim uczniowie czekali od dawna. Bogdaj jak i cała nasza parafia doczekała się w tym roku pięknego boiska wielofunkcyjnego, które zostało uroczyście oddane do użytku w minioną sobotę, tj. 17 października 2015r.       Najpierw nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Podczas uroczystego otwarcia obiekt został poświęcony przez ks. Proboszcza Jacka Klepacza. Wszyscy z ciekawością oglądali...
16/10/2015, 00:49
mateusz-i-slawek-mieszkancy-gminy-sosnie-wystapia-na-antenie-polsatuJuż w najbliższą niedzielę na antenie Polsatu mieszkańcy z naszej gminy oraz całego kraju będą mogli zobaczyć w akcji zespół Garash. Zespół tworzą osoby pochodzące z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Mateusz Zapart i Sławek Binas – mieszkańcy Gminy Sośnie. Castingi programu Must Be The Music przemknęli jak burza, teraz chcą podbić serca wszystkich Polaków! GARASH, to zespół Folk-Rockowy. Powstał w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Założycielem i pomysłodawcą jest wokalista i lider zespołu -...
12/10/2015, 11:24
koncert-z-okazji-miedzynarodowego-dnia-bialej-laski4 października, w niedzielne popołudnie odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pt.”Piosenka dla Ciebie”. Czterdziestoosobowy chór „Lira” z Ostrowa Wielkopolskiego pod kierownictwem pana Ryszarda Zaparta zaprezentował różnorodny repertuar, począwszy od muzyki poważnej, poprzez utwory filmowe, kończąc na piosenkach biesiadnych. Publiczność zgromadzona na sali wiejskiej w Sośniach miło spędziła czas, angażując się do wspólnego śpiewania. Na koniec występu, Wójt Gminy Sośnie...
24/09/2015, 09:26
na-ta-droge-czekali-43-lataZa 600 tysięcy złotych udało się zmodernizować ponad 2 km nawierzchni na trasie z Bogdaju do miejscowości Garki. Droga uczęszczana głównie przez mieszkańców parafii Bogdaj przez wiele lat była w katastrofalnym stanie. Powiat Ostrowski zrealizował to zadanie przy wsparciu Gminy Sośnie. Jak podkreślają mieszkańcy Bogdaju droga przed remontem była w opłakanym stanie. -„Od 1972 roku ta droga nie była ruszana. Przez lata były tu takie dziury, że nie dało się przejechać, a musimy tędy dojeżdżać do...
24/09/2015, 08:03
mikolaj-pokazal-ze-ma-wielkie-serceJak co roku podczas obchodów święta Gminy Sośnie odbył się rajd szosowo-terenowy. Wyścig ten był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieży i dorosłych. W grupie młodszej zwyciężył Mikołaj Dymalski natomiast w grupie starszej Marcel Kruszyk. Nagrodami dla zwycięzców były piękne rowery. Mikołaj uczynił wspaniały gest i przekazał swoją nagrodę na rzecz swojej młodszej koleżanki z naszej gminy.     Oficjalnego przekazania roweru dokonano na XIV Sesji Rady Gminy Sośnie, która...
23/09/2015, 10:44
dozynki-gminne-w-sosniachŚwiętowanie Gminnych Dożynek w Sośniach rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną, sprawowaną przez księdza proboszcza Leszka Grodzińskiego w kościele pw. NMP w Sośniach, w dniu 20.09.2015r. o godz. 15:00. Korowód dożynkowy złożony z gospodarzy, władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców w asyście gminnej orkiestry dętej przeszedł spod kościoła na plac ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego. Tegoroczni starostowie: Zofia Plewa oraz Krzysztof Święcicki złożyli na ręce wójta gm. Sośnie Stanisława...
23/09/2015, 21:29
ii-rajd-rodzinny-hajstraW niedzielę 6 września 2015 roku już po raz drugi w gminie Sośnie odbył się Rajd Hajstra. W tegorocznej "Hajstrze" wzięło udział aż 160 osób (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy), których nie odstraszyła wietrzna i pochmurna pogoda. Najlepsi w poszczególnych kategoriach tras i grupach wiekowych otrzymali nagrody i upominki, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pomysłodawcy rajdu „Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie” oraz „Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miejscowości Chojnik i...
23/08/2015, 22:28
oboz-sportowo-szkoleniowy        W dniach 22 -24 czerwca 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie uczestniczyli w obozie sportowo szkoleniowym zorganizowanym pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Pawłowie przy współpracy Dyrektora, pracowników szkoły i rodziców. Miejscem pobytu obozowiczów był Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Biały Daniel.          Trzydniowy obóz rozpoczął się w poniedziałek zaraz po zakwaterowaniu szeregiem...
06/08/2015, 23:07
hejting-nienawisc-czy-urojenia-osobowosciWystarczy wejść do internetu, by przekonać się, że anonimowość w sieci nie sprzyja rozwojowi kultury osobistej oraz poszanowaniu cudzej godności. Podobne zjawisko ma miejsce w naszej gminie. Takie zachowanie to nic innego jak Hejting. Polega to na obrzucaniu nienawiścią wszystkiego, co znajduje się w internecie. Osoba, która hejtuje – zwana hejterem – za pomocą pozbawionych konstruktywnej wiedzy, agresywnych komentarzy obraża wybraną osobę, jej twórczość i wypowiedzi. Łagodniejszą formą takiego...
05/08/2015, 09:51
festyn-rodzinny-oraz-turniej-pilki-noznej-w-kocinieSołtys i Rada Sołecka wsi Kocina oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Kocina zorganizowały Festyn Rodzinny oraz Turniej Piłki Nożnej przy sali wiejskiej w Kocinie. Festyn Rodzinny obfitował w liczne konkursy, zabawy dla rodziców i ich pociech. Dla ambitnych przygotowano nie lada wyzwanie do wspinania się, słup z nagrodami. Wielkie brawa zebrała jedyna Monika, która podołała zadaniu z jakim nie poradziło sobie wielu z męskiej części uczestników festynu. Można było posłuchać występu Kapeli z...
02/08/2015, 14:14
oficjalne-wygasniecie-mandatuSzanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Zanim pojawią się spekulacje czy pomówienia bajkopisarzy usiłujących mnie ośmieszyć w Państwa oczach chciałbym jako pierwszy, osobiście i oficjalnie poinformować o mojej obecnej sytuacji. W miniony piątek członkowie Rady Gminy Sośnie większością głosów przegłosowali oficjalne wygaśnięcie mojego mandatu radnego, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, praktycznie zakończył się z dniem podjęcia przez mnie pracy w Urzędzie Gminy Sośnie tj. dnia 3 lipca 2015r....
24/07/2015, 23:23
zawody-konne-w-bogdaju-kaczorW dnia 19 lipca 2015 r. Rada Sołecka wsi Bogdaj wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Bogdaju zorganizowała Zawody Konne. Impreza o nazwie „Kaczor” na dobre wpisała się w historię miejscowości Bogdaj. Jest to jeden z najstarszych obrzędów kulturalnych w gminie Sośnie. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców, jak również wśród  gości z okolicy.  Z roku na rok przybywa nam zawodników i co warto dodać zawodniczek, które dodają uroku tym zawodom. Zawody polegają na zerwaniu...
20/07/2015, 17:27
zespol-z-kociny-odznaczony Odznaka „ Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” dla Zespołu z Kociny. Jak dowiedzieliśmy się z listu gratulacyjnego od p.o. dyrektora CKiS w Kaliszu, pana Piotra Krysiaka, Zespół z Kociny został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2015 Zespół z Kociny otrzymał honorową odznakę „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Kapituła odznaki honorowej nadaje ją podmiotom, które całokształtem...
17/07/2015, 22:01
sport-to-nie-tylko-pilka„Sport to nie tylko piłka”- czyli bliskie spotkania ze wspinaczką skałkową. Pod tym hasłem we wsi Kocina (gmina Sośnie) spotkała się 43 osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 16 lat chcąca poznać tajniki wspinaczki. W projekcie wzięły udział dzieci z Kociny, Sośni, Granowca, Cieszyna , Janisławic. Dwudniowy projekt został wymyślony i przeprowadzony przez Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Pasikonik z Kociny w ramach zadań publicznych Gminy Sośnie w roku 2015, Wspieranie i upowszechnianie kultury...

Szkoła Podstawowa w Pawłowie

W Pawłowie dobiegły końca prace remontowe budynku szkoły podstawowej, które obejmowały w swoim zakresem, docieplenie ścian oraz dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacja nowoczesnego pieca przyjaznego dla środowiska. Największe wrażenie robi nowa elewacja,która swym wyglądem przypomina nowoczesne budowlę w XXI wieku.  

       Inwestycje zrealizowano ze środków Unii Europejskiej-Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 r. Zlecenie wykonała firma KRODOMEX z Krotoszyna.

Na terenie szkoły planowane są kolejne inwestycję, związane z gruntami otaczających budowle. W 2011 roku. Przypada 40-lat działalności placówki w Pawłowie.

T.P.

GALERIA ZDJEĆ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

KALENDARZ IMPREZ 2015r.

Waszym zdaniem

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.