logo3.jpg
 
Kalendarz imprez kulturalnych w gminie Sośnie na 2015r.

Kalendarz imprez kulturalnych w gminie Sośnie na 2015r.

  KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH W GMINIE SOŚNIE NA 2015 ROK Nazwa i miejsce imprezy Data Organizator Warsztaty taneczne dla dzieci w Sośniach od stycznia do grudnia 2015 r. Gminna Biblioteka...

Zwykły - Niezwykły Człowiek

Zwykły - Niezwykły Człowiek

Dnia 01 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Cieszynie odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem projektu edukacyjnego CDEW, jednocześnie powiązana z obchodami  narodowego święta Konstytucji  3...

Taneczne opowieści

Taneczne opowieści

Dnia 29 kwietnia w Pawłowie odbył się IV Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych dla przedszkolaków. Taneczne opowieści, to temat przewodni tegorocznego konkursu, który, jak co roku, odbywał się pod patronatem Wójta...

Zaprzysiężenie Wójta Gminy Sośnie

Zaprzysiężenie Wójta Gminy Sośnie

Dnia 20 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Sośnie, podczas której złożył ślubowanie Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik. Po otwarciu sesji Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w...

17/05/2015, 10:43
kalendarz-imprez-kulturalnych-w-gminie-sosnie-na-2015-rok  KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH W GMINIE SOŚNIE NA 2015 ROK Nazwa i miejsce imprezy Data Organizator Warsztaty taneczne dla dzieci w Sośniach od stycznia do grudnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Warsztaty teatralne dla dzieci w Sośniach od stycznia do kwietnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Kabaret Bzik dla dzieci w Sośniach 17 marca 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Przedstawienie kabaretowe w wykonaniu...
11/05/2015, 23:08
cyfrowa-dziecieca-encyklopedia-wielkopolanDnia 01 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Cieszynie odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem projektu edukacyjnego CDEW, jednocześnie powiązana z obchodami  narodowego święta Konstytucji  3 maja.  Byliśmy świadkami wspaniałego spektaklu na wysokim poziomie przygotowanego przez nauczycieli  i uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszynie prowadzonej przez panią dyrektor mgr Barbarę Nowak.  W spotkaniu uczestniczyli  bohaterowie Encyklopedii, rodzina,...
07/05/2015, 08:57
taneczne-opowiesciDnia 29 kwietnia w Pawłowie odbył się IV Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych dla przedszkolaków. Taneczne opowieści, to temat przewodni tegorocznego konkursu, który, jak co roku, odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Sośnie. Wszyscy biorący udział byli świetnie przygotowani. Widownia oklaskiwała uczestników głośnymi brawami, co dodawało małym artystom  odwagi. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: przewodnicząca – pani Anna Rospondek oraz panie Dorota Kurzawska i Dorota...
21/04/2015, 22:53
zaprzysiezenie-wojta-gminy-sosnieDnia 20 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Sośnie, podczas której złożył ślubowanie Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik. Po otwarciu sesji Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Sośniach Pan Andrzej Pańczyszyn wręczył Stanisławowi Budzikowi zaświadczenie o wyborze na Wójta. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ostojak poprosił o rozpoczęcie procedury ślubowania. Wójt powtórzył następującą treść ślubowania: „Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję,...
17/04/2015, 12:51
spektakl-wenus-i-mars-o-kobietach-i-mezczyznach-na-wesolo12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sośniach mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Wenus i Mars”. Pomysł na przedstawienie kobiet z Wenus, mężczyzn z Marsa czyli perypetii damsko - męskich w odsłonie kabaretowej wyszedł od młodzieży. Spektakl oparty był na ulubionych kabaretach oraz obserwacji życia codziennego. Pomysły te zebrały i w scenariusz ujęły panie Ewelina Bojarczuk, Anna Narojczyk i Jolanta Kupaj. Reżyserii podjęła się Pani Ewelina Bojarczuk przy współpracy z Panią Anią...
14/04/2015, 18:51
dziekuje-za-glosy-wsparcie-i-ogromne-emocjeSzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie! Składam serdeczne podziękowania Wyborcom, którzy zaufali mojej osobie i oddali na mnie swój głos w drugiej turze wyborów na Wójta Gminy Sośnie. To dla mnie duży dowód zaufania, wielki zaszczyt oraz ogromne zobowiązanie. Dziękuję za liczne gesty sympatii, dobre słowa i wsparcie w czasie kampanii. Już dziś chcę zapewnić, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Państwa zaufania nie zawieść. Kontynuując obecną kadencję myślę o czekających na mnie obowiązkach...
12/04/2015, 21:08
ii-tura-wyborow-wyniki-nieoficjalneStanisław Budzik Wójtem Gminy Sośnie             Oficjalne wyniki wyborów.    Okręg   Sośnie Budzik Stanisław - 614 Wilczura Michał - 554 Bogdaj Budzik Stanisław - 203 Wilczura Michał -65 Cieszyn Budzik Stanisław - 262 Wilczura Michał -168 Pawłów Budzik Stanisław - 92 Wilczura Michał -127 Granowiec Budzik Stanisław - 167 Wilczura Michał -367 Chojnik Budzik...
11/04/2015, 22:42
juz-jutro-wybory Drodzy Mieszkańcy Gminy Sośnie! Już jutro II tura wyborów na wójta naszej gminy. 12 kwietnia zdecydujemy, kto w naszym imieniu będzie podejmował decyzje, które wpływają na codzienne życie w gminie. To wójt decyduje o szkołach, przedszkolach, komunikacji, drogach, śmieciach, parkach i placach zabaw. Dlatego skorzystajcie Państwo z możliwości wyboru, jaką macie w tym dniu. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach. Tylko w ten sposób możecie pozytywnie wpływać na poprawianie standardów lokalnej...
10/04/2015, 11:12
szanowni-panstwo-mieszkancy-gminy-sosnie-drodzy-wyborcySzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie, Drodzy Wyborcy! Zbliżamy się powoli do końca kampanii wyborczej. 12 kwietnia przyjdzie ten czas, gdzie będzie trzeba dokonać wyboru. Kampania wyborcza ma to do siebie, że dużo się obiecuje, jeszcze więcej pisze w ulotkach, ale tak naprawdę budżet pokazuje, na ile te obietnice są możliwe do spełnienia. Nie pisałem tak jak mój konkurent szczegółowego planu dla poszczególnych miejscowości, ponieważ te kwestie są na pewno państwu już znane. W momencie kiedy...
09/04/2015, 14:11
remont-drogi-gminnej-w-miejscowosci-janislawicePlanowane inwestycje rady gminy i uchwalonego budżetu na 2015r. zaczynają wchodzić w życie. Pierwszym ważniejszym zadaniem, jakie zostanie zrealizowane będzie remont drogi gminnej w Janisławicach. Prace budowlane obejmą m.in.: zmianę nawierzchni jezdni gruntowo - tłuczniowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego wraz z utwardzeniem poboczy kruszywem łamanym. Na pewno dla mieszkańców Janisławic jest to bardzo dobra wiadomość, bo na tą drogę czekali wiele lat. Dzisiaj został ogłoszony przetarg na tą...
09/04/2015, 13:17
sonda-ostatnie-starcieII tura wyborów już 12 kwietnia, wtedy to mieszkańcy zdecydują, kto będzie zarządzał gminą w obecnej kadencji. A my już teraz w sondzie możemy wyrazić swoje poparcie i przybliżyć ewentualny wynik. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Tym razem głosy oddajemy do północy 10.04.2015r.
07/04/2015, 21:54
kandydat-na-wojta-michal-wilczuraLIST DO MIESZKAŃCÓW GMINY SOŚNIE               DOBRY GOSPODARZ = SUKCES GMINY MICHAŁ WILCZURA KANDYDAT NA WÓJTA GMINY SOŚNIE Jeśli 12 kwietnia pójdziecie do wyborów i obdarzycie mnie zaufaniem, wykorzystam moje doświadczenie jako wójta oraz radnego powiatowego. Będę zabiegał o poprawę funkcjonowania służby zdrowia na terenie gminy Sośnie, rozwój infrastruktury drogowej oraz odtworzenie urządzeń melioracyjnych zabezpieczających...
05/04/2015, 12:19
prawdziwa-dawka-humoru-zapraszamyDzieci i młodzież z warsztatów teatralnych działających przy Gminnej Bibliotece Publicznnej w Sośniach zapraszają na dużą dawkę dobrego humoru oraz chwile wzruszeń podczas spektaklu "Wenus i Mars" - o kobietach i mężczyznach na wesoło:)       Spektakl odbędzie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 16:00. Miejsce: Sala Wiejska w Sośniach. ZAPRASZAMY  
04/04/2015, 21:04
z-mocnym-poparciemDanuta Szwedziak – kandydatka z Granowca biorąca udział w wyborach na Wójta Gminy Sośnie, zapewniła o pełnym poparciu dla Pana Stanisława Budzika, zachęcając w ten sposób do oddania na Niego głosu w niedzielę 12 kwietnia. Pani Danuta Szwedziak w pierwszej turze wyborów uzyskała największą ilość głosów w Granowcu pokonując pozostałych kandydatów w tym okręgu. Wynik ten świadczy o dużym zaufaniu wyborców dla Jej osoby. Widać, że mieszkańcy tej...
04/04/2015, 10:40
zyczenia-swiateczneWielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... Życzy redakcja serwisu sosnie24.pl
03/04/2015, 18:46
komentarz-powyborczy-ostatnie-starciePierwsza tura wyborów już za nami. Nie udało się wyłonić wójta, dlatego czeka nas jeszcze kolejna, II tura, wyborów. 12 kwietnia ostatecznie zdecydujemy, kto zostanie Wójtem Gminy Sośnie. Po oddanych głosach na poszczególnych kandydatów widać, że nasza gmina nie jest jeszcze gotowa na zmiany, nie poszła za młodymi i nowymi kandydatami. Mieszkańcy stawiają na doświadczonych samorządowców. I tak w II turze spotkają się: Stanisław Budzik, obecnie...
02/04/2015, 22:26
szkolenie-dla-rolnikow-dotyczace-nowych-doplat-bezposrednichStanisław Budzik pełniący funkcję wójta w Sośniach zaprasza wszystkich zainteresowanych rolników na spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych od 2015 roku zmian w systemie płatności obszarowych. Na spotkanie to zostali zaproszeni pracownicy Biura Powiatowego ARiMR w Przygodzicach, którzy omówią szczegółowo obowiązujące od 2015 roku rodzaje płatności i wymogi, jakie rolnik musi spełnić, aby otrzymać te płatności, a także zasady wypełniania nowych...
01/04/2015, 08:55
dziekuje-za-udzielone-poparcie Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Sośnie. Pragnę wszystkim Państwu podziękować za oddane na mnie głosy w I turze wyborów na Wójta Gminy Sośnie w dniu 29 marca, a było ich aż 1061! Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że przy tylu kandydatach wskazaliście mnie Państwo, jako głównego pretendenta. Tak duże poparcie świadczy o tym, że doceniacie Państwo moją pracę i poprzez głos oddany na mnie wyraziliście aprobatę dla moich dotychczasowych działań. Państwa wybór daje...
30/03/2015, 10:23
iii-rajdu-pieszego-mdpREGULAMIN III RAJDU PIESZEGO MDP Cel: popularyzowanie zdrowego stylu życia, poznawanie walorów „Doliny Baryczy”, utrwalenie nabytej wiedzy i umiejętności. 2.Uczestnicy: 5-osobowe drużyny MDP. Drużyna może być mieszana. 3.Wiek uczestników: od 14 do 17 lat. 4.Ubiór: dowolny – dostosowany do warunków pogodowych. 5.Termin: 18.04.2013 r. godzina 9.00 – start 1-szej drużyny. 6.Miejsce: Trzcieliny Gm. Przygodzice – rozpoczęcie rajdu,...

Szkoła Podstawowa w Pawłowie

W Pawłowie dobiegły końca prace remontowe budynku szkoły podstawowej, które obejmowały w swoim zakresem, docieplenie ścian oraz dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacja nowoczesnego pieca przyjaznego dla środowiska. Największe wrażenie robi nowa elewacja,która swym wyglądem przypomina nowoczesne budowlę w XXI wieku.  

       Inwestycje zrealizowano ze środków Unii Europejskiej-Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 r. Zlecenie wykonała firma KRODOMEX z Krotoszyna.

Na terenie szkoły planowane są kolejne inwestycję, związane z gruntami otaczających budowle. W 2011 roku. Przypada 40-lat działalności placówki w Pawłowie.

T.P.

GALERIA ZDJEĆ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

KALENDARZ IMPREZ 2015r.

Waszym zdaniem

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.