logo7.jpg
 
Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z wspinaczki skałkowej

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z wspinaczki skałkowej

Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne Pasikonik z Kociny zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowym projekcie „Sport to nie tylko piłka” czyli bliskie spotkania z wspinaczką skałkową w dniach 11 – 12 lipca. W...

Festyn Integracyjny - połączony z Dniem Dziecka w Pawłowie

Festyn Integracyjny - połączony z Dniem Dziecka w Pawłowie

20 czerwca 2015 roku przy sali wiejskiej w Pawłowie odbył się Festyn Integracyjny - połączony z Dniem Dziecka z udziałem mieszkańców wsi Pawłów, zorganizowany przez miejscową  Radę Sołecką. Na uroczystości...

Ty też możesz uratować komuś życie!

Ty też możesz uratować komuś życie!

W dniu 7 czerwca 2015 r. w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Zespole Szkół w Sośniach odbyła się akcja oddawania krwi. Akcja została zorganizowana przez Gminny Klub DHDK w Sośniach a pieczę nad techniczną stroną...

25 lat samorządności

25 lat samorządności

Z okazji 25 lat istnienia samorządu terytorialnego 3 czerwca br. na stanicy „Biały Daniel” odbyła się uroczystość z tej okazji. Najpierw jednak ksiądz proboszcz Leszek Grodziński, Proboszcz Parafii w Sośniach,...

29/06/2015, 19:46
zapraszamy-dzieci-i-mlodziez-na-zajecia-z-wspinaczki-skalkowejStowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne Pasikonik z Kociny zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowym projekcie „Sport to nie tylko piłka” czyli bliskie spotkania z wspinaczką skałkową w dniach 11 – 12 lipca. W programie : gry i zabawy, podstawy sportu wspinaczkowego, wycieczka. Pierwszy dzień to działania , zajęcia instruktażowe i praktyczne z zakresu wspinaczki skałkowej w Kocinie. Gra terenowa jako przykładu aktywnego wypoczynku i działania integracyjnego. W drugim dniu odbędzie się wycieczka w...
24/06/2015, 00:58
festyn-integracyjny-polaczony-z-dniem-dziecka-w-pawlowie20 czerwca 2015 roku przy sali wiejskiej w Pawłowie odbył się Festyn Integracyjny - połączony z Dniem Dziecka z udziałem mieszkańców wsi Pawłów, zorganizowany przez miejscową  Radę Sołecką. Na uroczystości zebranych gości powitała pani Dorota Florecka - Sołtys Pawłowa, życząc wszystkim przybyłym dobrej zabawy w miłej atmosferze do białego rana. W programie przewidziano szereg zabaw integracyjno-sprawnościowych prowadzonych przez panią Natalię Michalską. O kolorowe uśmiechy na twarzach...
16/06/2015, 11:22
ty-tez-mozesz-komus-uratowac-zycieW dniu 7 czerwca 2015 r. w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Zespole Szkół w Sośniach odbyła się akcja oddawania krwi. Akcja została zorganizowana przez Gminny Klub DHDK w Sośniach a pieczę nad techniczną stroną przedsięwzięcia sprawowali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Jak zwykle mieszkańcy gminy Sośnie nie zawiedli i licznie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Głównym celem akcji jest oczywiście oddawanie krwi dla ratowania ludzkiego życia. Oddawana krew...
04/06/2015, 14:48
25-lat-samorzadnosciZ okazji 25 lat istnienia samorządu terytorialnego 3 czerwca br. na stanicy „Biały Daniel” odbyła się uroczystość z tej okazji. Najpierw jednak ksiądz proboszcz Leszek Grodziński, Proboszcz Parafii w Sośniach, odprawił mszę św. w intencji wszystkich samorządowców - tych zmarłych oraz żyjących. Po przejściu wszystkich uczestników z kościoła na stanicę uroczystość rozpoczął hymn Polski. Przewodniczący Rady - pan Mirosław Ostojak na samym początku uczcił minutą ciszy zmarłych wójtów, radnych oraz...
30/05/2015, 21:37
majowka-w-mozdzanowie Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku, a w Kościele katolickim to okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami". Jeszcze dziś przejeżdżając w majowy wieczór przez polskie wsie można usłyszeć pieśni maryjne. Wzorem lat ubiegłych, kiedy nawiedzaliśmy przydrożne kapliczek, dnia 29 maja br. udaliśmy się rowerami na „majówkę” – tym razem...
17/05/2015, 10:43
kalendarz-imprez-kulturalnych-w-gminie-sosnie-na-2015-rok  KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH W GMINIE SOŚNIE NA 2015 ROK Nazwa i miejsce imprezy Data Organizator Warsztaty taneczne dla dzieci w Sośniach od stycznia do grudnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Warsztaty teatralne dla dzieci w Sośniach od stycznia do kwietnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Kabaret Bzik dla dzieci w Sośniach 17 marca 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Przedstawienie kabaretowe w wykonaniu...
11/05/2015, 23:08
cyfrowa-dziecieca-encyklopedia-wielkopolanDnia 01 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Cieszynie odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem projektu edukacyjnego CDEW, jednocześnie powiązana z obchodami  narodowego święta Konstytucji  3 maja.  Byliśmy świadkami wspaniałego spektaklu na wysokim poziomie przygotowanego przez nauczycieli  i uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszynie prowadzonej przez panią dyrektor mgr Barbarę Nowak.  W spotkaniu uczestniczyli  bohaterowie Encyklopedii, rodzina,...
07/05/2015, 08:57
taneczne-opowiesciDnia 29 kwietnia w Pawłowie odbył się IV Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych dla przedszkolaków. Taneczne opowieści, to temat przewodni tegorocznego konkursu, który, jak co roku, odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Sośnie. Wszyscy biorący udział byli świetnie przygotowani. Widownia oklaskiwała uczestników głośnymi brawami, co dodawało małym artystom  odwagi. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: przewodnicząca – pani Anna Rospondek oraz panie Dorota Kurzawska i Dorota...
21/04/2015, 22:53
zaprzysiezenie-wojta-gminy-sosnieDnia 20 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Sośnie, podczas której złożył ślubowanie Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik. Po otwarciu sesji Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Sośniach Pan Andrzej Pańczyszyn wręczył Stanisławowi Budzikowi zaświadczenie o wyborze na Wójta. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ostojak poprosił o rozpoczęcie procedury ślubowania. Wójt powtórzył następującą treść ślubowania: „Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję,...
17/04/2015, 12:51
spektakl-wenus-i-mars-o-kobietach-i-mezczyznach-na-wesolo12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sośniach mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Wenus i Mars”. Pomysł na przedstawienie kobiet z Wenus, mężczyzn z Marsa czyli perypetii damsko - męskich w odsłonie kabaretowej wyszedł od młodzieży. Spektakl oparty był na ulubionych kabaretach oraz obserwacji życia codziennego. Pomysły te zebrały i w scenariusz ujęły panie Ewelina Bojarczuk, Anna Narojczyk i Jolanta Kupaj. Reżyserii podjęła się Pani Ewelina Bojarczuk przy współpracy z Panią Anią...
14/04/2015, 18:51
dziekuje-za-glosy-wsparcie-i-ogromne-emocjeSzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie! Składam serdeczne podziękowania Wyborcom, którzy zaufali mojej osobie i oddali na mnie swój głos w drugiej turze wyborów na Wójta Gminy Sośnie. To dla mnie duży dowód zaufania, wielki zaszczyt oraz ogromne zobowiązanie. Dziękuję za liczne gesty sympatii, dobre słowa i wsparcie w czasie kampanii. Już dziś chcę zapewnić, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Państwa zaufania nie zawieść. Kontynuując obecną kadencję myślę o czekających na mnie obowiązkach...
12/04/2015, 21:08
ii-tura-wyborow-wyniki-nieoficjalneStanisław Budzik Wójtem Gminy Sośnie             Oficjalne wyniki wyborów.    Okręg   Sośnie Budzik Stanisław - 614 Wilczura Michał - 554 Bogdaj Budzik Stanisław - 203 Wilczura Michał -65 Cieszyn Budzik Stanisław - 262 Wilczura Michał -168 Pawłów Budzik Stanisław - 92 Wilczura Michał -127 Granowiec Budzik Stanisław - 167 Wilczura Michał -367 Chojnik Budzik...
11/04/2015, 22:42
juz-jutro-wybory Drodzy Mieszkańcy Gminy Sośnie! Już jutro II tura wyborów na wójta naszej gminy. 12 kwietnia zdecydujemy, kto w naszym imieniu będzie podejmował decyzje, które wpływają na codzienne życie w gminie. To wójt decyduje o szkołach, przedszkolach, komunikacji, drogach, śmieciach, parkach i placach zabaw. Dlatego skorzystajcie Państwo z możliwości wyboru, jaką macie w tym dniu. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach. Tylko w ten sposób możecie pozytywnie wpływać na poprawianie standardów lokalnej...
10/04/2015, 11:12
szanowni-panstwo-mieszkancy-gminy-sosnie-drodzy-wyborcySzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie, Drodzy Wyborcy! Zbliżamy się powoli do końca kampanii wyborczej. 12 kwietnia przyjdzie ten czas, gdzie będzie trzeba dokonać wyboru. Kampania wyborcza ma to do siebie, że dużo się obiecuje, jeszcze więcej pisze w ulotkach, ale tak naprawdę budżet pokazuje, na ile te obietnice są możliwe do spełnienia. Nie pisałem tak jak mój konkurent szczegółowego planu dla poszczególnych miejscowości, ponieważ te kwestie są na pewno państwu już znane. W momencie kiedy...
09/04/2015, 14:11
remont-drogi-gminnej-w-miejscowosci-janislawicePlanowane inwestycje rady gminy i uchwalonego budżetu na 2015r. zaczynają wchodzić w życie. Pierwszym ważniejszym zadaniem, jakie zostanie zrealizowane będzie remont drogi gminnej w Janisławicach. Prace budowlane obejmą m.in.: zmianę nawierzchni jezdni gruntowo - tłuczniowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego wraz z utwardzeniem poboczy kruszywem łamanym. Na pewno dla mieszkańców Janisławic jest to bardzo dobra wiadomość, bo na tą drogę czekali wiele lat. Dzisiaj został ogłoszony przetarg na tą...
09/04/2015, 13:17
sonda-ostatnie-starcieII tura wyborów już 12 kwietnia, wtedy to mieszkańcy zdecydują, kto będzie zarządzał gminą w obecnej kadencji. A my już teraz w sondzie możemy wyrazić swoje poparcie i przybliżyć ewentualny wynik. Zachęcamy do wspólnej zabawy. Tym razem głosy oddajemy do północy 10.04.2015r.
07/04/2015, 21:54
kandydat-na-wojta-michal-wilczuraLIST DO MIESZKAŃCÓW GMINY SOŚNIE               DOBRY GOSPODARZ = SUKCES GMINY MICHAŁ WILCZURA KANDYDAT NA WÓJTA GMINY SOŚNIE Jeśli 12 kwietnia pójdziecie do wyborów i obdarzycie mnie zaufaniem, wykorzystam moje doświadczenie jako wójta oraz radnego powiatowego. Będę zabiegał o poprawę funkcjonowania służby zdrowia na terenie gminy Sośnie, rozwój infrastruktury drogowej oraz odtworzenie urządzeń melioracyjnych zabezpieczających...
05/04/2015, 12:19
prawdziwa-dawka-humoru-zapraszamyDzieci i młodzież z warsztatów teatralnych działających przy Gminnej Bibliotece Publicznnej w Sośniach zapraszają na dużą dawkę dobrego humoru oraz chwile wzruszeń podczas spektaklu "Wenus i Mars" - o kobietach i mężczyznach na wesoło:)       Spektakl odbędzie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 16:00. Miejsce: Sala Wiejska w Sośniach. ZAPRASZAMY  
04/04/2015, 21:04
z-mocnym-poparciemDanuta Szwedziak – kandydatka z Granowca biorąca udział w wyborach na Wójta Gminy Sośnie, zapewniła o pełnym poparciu dla Pana Stanisława Budzika, zachęcając w ten sposób do oddania na Niego głosu w niedzielę 12 kwietnia. Pani Danuta Szwedziak w pierwszej turze wyborów uzyskała największą ilość głosów w Granowcu pokonując pozostałych kandydatów w tym okręgu. Wynik ten świadczy o dużym zaufaniu wyborców dla Jej osoby. Widać, że mieszkańcy tej...

Szkoła Podstawowa w Pawłowie

W Pawłowie dobiegły końca prace remontowe budynku szkoły podstawowej, które obejmowały w swoim zakresem, docieplenie ścian oraz dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacja nowoczesnego pieca przyjaznego dla środowiska. Największe wrażenie robi nowa elewacja,która swym wyglądem przypomina nowoczesne budowlę w XXI wieku.  

       Inwestycje zrealizowano ze środków Unii Europejskiej-Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 r. Zlecenie wykonała firma KRODOMEX z Krotoszyna.

Na terenie szkoły planowane są kolejne inwestycję, związane z gruntami otaczających budowle. W 2011 roku. Przypada 40-lat działalności placówki w Pawłowie.

T.P.

GALERIA ZDJEĆ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

KALENDARZ IMPREZ 2015r.

Waszym zdaniem

 • Festyn Integracyjny - połączony z Dniem Dziecka w Pawłowie

  bonifaca bonifaca 25.06.2015 20:05
  Postanowiła napisać tutaj ten komentarz bo na innym blogu opisującym naszą Gminę pan radny a zarazem ...
   
 • Ty też możesz uratować komuś życie!

  Lilla Lilla 23.06.2015 15:19
  P.Małgorzato, Honorowy Dawca Krwi oddaje jednorazowo 450ml(nie 4500!). Wiem,sama oddaję i polecam ...
   
 • Ty też możesz uratować komuś życie!

  Małgorzata Ś Małgorzata Ś 16.06.2015 20:27
  Wspaniałe jest to że ludzie umieją pomagać niby to nic to tylko 4500ml krwi ale dla drugiego człowieka ...
   
 • 25 lat samorządności

  iga iga 07.06.2015 19:31
  a wiecie co jest najgorsze że z tego co widać to tamten pan sobie sam komentuje wpisy miejmy nadzieje ...
   
 • 25 lat samorządności

  olo olo 07.06.2015 08:55
  Blog radnego L. to prosta propaganda,są to działania człowieka niezrównoważone go. brak słów. niebawem ...
   
 • 25 lat samorządności

  ja ja 07.06.2015 08:43
  na tamtym blogu to jest masakra tam jest wszystko tak opisane że aż skóra cierpnie jak sie czyta ale ...
   
 • 25 lat samorządności

  gminianin gminianin 06.06.2015 09:31
  Dwadzieścia pięć lat samorządności ta sama impreza , dwa różne punkty postrzegania rzeczywistości . A ...
   
 • „Majówka” w Możdżanowie

  gminianin gminianin 02.06.2015 09:13
  Wspomnienie młodości , krzyże i kapliczki były oblegane odprawiając majowe nabożeństwa . Młodzież ...

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.