logo8.jpg
 
OBÓZ SPORTOWO-SZKOLENIOWY

OBÓZ SPORTOWO-SZKOLENIOWY

        W dniach 22 -24 czerwca 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie uczestniczyli w obozie sportowo szkoleniowym zorganizowanym pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół...

Hejting, nienawiść czy urojenia osobowości?

Hejting, nienawiść czy urojenia osobowości?

Wystarczy wejść do internetu, by przekonać się, że anonimowość w sieci nie sprzyja rozwojowi kultury osobistej oraz poszanowaniu cudzej godności. Podobne zjawisko ma miejsce w naszej gminie. Takie zachowanie to nic...

Festyn Rodzinny oraz Turniej Piłki Nożnej w Kocinie

Festyn Rodzinny oraz Turniej Piłki Nożnej w Kocinie

Sołtys i Rada Sołecka wsi Kocina oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Kocina zorganizowały Festyn Rodzinny oraz Turniej Piłki Nożnej przy sali wiejskiej w Kocinie. Festyn Rodzinny obfitował w liczne konkursy,...

Oficjalne wygaśnięcie mandatu

Oficjalne wygaśnięcie mandatu

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Zanim pojawią się spekulacje czy pomówienia bajkopisarzy usiłujących mnie ośmieszyć w Państwa oczach chciałbym jako pierwszy, osobiście i oficjalnie poinformować o mojej obecnej...

23/08/2015, 22:28
oboz-sportowo-szkoleniowy        W dniach 22 -24 czerwca 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie uczestniczyli w obozie sportowo szkoleniowym zorganizowanym pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Pawłowie przy współpracy Dyrektora, pracowników szkoły i rodziców. Miejscem pobytu obozowiczów był Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Biały Daniel.          Trzydniowy obóz rozpoczął się w poniedziałek zaraz po zakwaterowaniu szeregiem...
06/08/2015, 23:07
hejting-nienawisc-czy-urojenia-osobowosciWystarczy wejść do internetu, by przekonać się, że anonimowość w sieci nie sprzyja rozwojowi kultury osobistej oraz poszanowaniu cudzej godności. Podobne zjawisko ma miejsce w naszej gminie. Takie zachowanie to nic innego jak Hejting. Polega to na obrzucaniu nienawiścią wszystkiego, co znajduje się w internecie. Osoba, która hejtuje – zwana hejterem – za pomocą pozbawionych konstruktywnej wiedzy, agresywnych komentarzy obraża wybraną osobę, jej twórczość i wypowiedzi. Łagodniejszą formą takiego...
05/08/2015, 09:51
festyn-rodzinny-oraz-turniej-pilki-noznej-w-kocinieSołtys i Rada Sołecka wsi Kocina oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Kocina zorganizowały Festyn Rodzinny oraz Turniej Piłki Nożnej przy sali wiejskiej w Kocinie. Festyn Rodzinny obfitował w liczne konkursy, zabawy dla rodziców i ich pociech. Dla ambitnych przygotowano nie lada wyzwanie do wspinania się, słup z nagrodami. Wielkie brawa zebrała jedyna Monika, która podołała zadaniu z jakim nie poradziło sobie wielu z męskiej części uczestników festynu. Można było posłuchać występu Kapeli z...
02/08/2015, 14:14
oficjalne-wygasniecie-mandatuSzanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Zanim pojawią się spekulacje czy pomówienia bajkopisarzy usiłujących mnie ośmieszyć w Państwa oczach chciałbym jako pierwszy, osobiście i oficjalnie poinformować o mojej obecnej sytuacji. W miniony piątek członkowie Rady Gminy Sośnie większością głosów przegłosowali oficjalne wygaśnięcie mojego mandatu radnego, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, praktycznie zakończył się z dniem podjęcia przez mnie pracy w Urzędzie Gminy Sośnie tj. dnia 3 lipca 2015r....
24/07/2015, 23:23
zawody-konne-w-bogdaju-kaczorW dnia 19 lipca 2015 r. Rada Sołecka wsi Bogdaj wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Bogdaju zorganizowała Zawody Konne. Impreza o nazwie „Kaczor” na dobre wpisała się w historię miejscowości Bogdaj. Jest to jeden z najstarszych obrzędów kulturalnych w gminie Sośnie. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców, jak również wśród  gości z okolicy.  Z roku na rok przybywa nam zawodników i co warto dodać zawodniczek, które dodają uroku tym zawodom. Zawody polegają na zerwaniu...
20/07/2015, 17:27
zespol-z-kociny-odznaczony Odznaka „ Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” dla Zespołu z Kociny. Jak dowiedzieliśmy się z listu gratulacyjnego od p.o. dyrektora CKiS w Kaliszu, pana Piotra Krysiaka, Zespół z Kociny został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2015 Zespół z Kociny otrzymał honorową odznakę „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Kapituła odznaki honorowej nadaje ją podmiotom, które całokształtem...
17/07/2015, 22:01
sport-to-nie-tylko-pilka„Sport to nie tylko piłka”- czyli bliskie spotkania ze wspinaczką skałkową. Pod tym hasłem we wsi Kocina (gmina Sośnie) spotkała się 43 osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 16 lat chcąca poznać tajniki wspinaczki. W projekcie wzięły udział dzieci z Kociny, Sośni, Granowca, Cieszyna , Janisławic. Dwudniowy projekt został wymyślony i przeprowadzony przez Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Pasikonik z Kociny w ramach zadań publicznych Gminy Sośnie w roku 2015, Wspieranie i upowszechnianie kultury...
01/07/2015, 18:25
dzien-gminy-sosnie-2015rJuż po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Gminy Sośnie w dniu 27.06.2015 r. na terenie ośrodka rekreacyjno - wypoczynkowego „Biały Daniel” w Sośniach. Organizatorem uroczystości, był Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach pod patronatem władz Gminy Sośnie. Na obchody Dnia Gminy Sośnie przybyli przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Stanisławem Budzikiem na czele a także zaproszeni goście w osobach: Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Andżelika Możdżanowska , Poseł RP...
29/06/2015, 19:46
zapraszamy-dzieci-i-mlodziez-na-zajecia-z-wspinaczki-skalkowejStowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne Pasikonik z Kociny zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowym projekcie „Sport to nie tylko piłka” czyli bliskie spotkania z wspinaczką skałkową w dniach 11 – 12 lipca. W programie : gry i zabawy, podstawy sportu wspinaczkowego, wycieczka. Pierwszy dzień to działania , zajęcia instruktażowe i praktyczne z zakresu wspinaczki skałkowej w Kocinie. Gra terenowa jako przykładu aktywnego wypoczynku i działania integracyjnego. W drugim dniu odbędzie się wycieczka w...
24/06/2015, 00:58
festyn-integracyjny-polaczony-z-dniem-dziecka-w-pawlowie20 czerwca 2015 roku przy sali wiejskiej w Pawłowie odbył się Festyn Integracyjny - połączony z Dniem Dziecka z udziałem mieszkańców wsi Pawłów, zorganizowany przez miejscową  Radę Sołecką. Na uroczystości zebranych gości powitała pani Dorota Florecka - Sołtys Pawłowa, życząc wszystkim przybyłym dobrej zabawy w miłej atmosferze do białego rana. W programie przewidziano szereg zabaw integracyjno-sprawnościowych prowadzonych przez panią Natalię Michalską. O kolorowe uśmiechy na twarzach...
16/06/2015, 11:22
ty-tez-mozesz-komus-uratowac-zycieW dniu 7 czerwca 2015 r. w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Zespole Szkół w Sośniach odbyła się akcja oddawania krwi. Akcja została zorganizowana przez Gminny Klub DHDK w Sośniach a pieczę nad techniczną stroną przedsięwzięcia sprawowali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Jak zwykle mieszkańcy gminy Sośnie nie zawiedli i licznie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Głównym celem akcji jest oczywiście oddawanie krwi dla ratowania ludzkiego życia. Oddawana krew...
04/06/2015, 14:48
25-lat-samorzadnosciZ okazji 25 lat istnienia samorządu terytorialnego 3 czerwca br. na stanicy „Biały Daniel” odbyła się uroczystość z tej okazji. Najpierw jednak ksiądz proboszcz Leszek Grodziński, Proboszcz Parafii w Sośniach, odprawił mszę św. w intencji wszystkich samorządowców - tych zmarłych oraz żyjących. Po przejściu wszystkich uczestników z kościoła na stanicę uroczystość rozpoczął hymn Polski. Przewodniczący Rady - pan Mirosław Ostojak na samym początku uczcił minutą ciszy zmarłych wójtów, radnych oraz...
30/05/2015, 21:37
majowka-w-mozdzanowie Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku, a w Kościele katolickim to okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami". Jeszcze dziś przejeżdżając w majowy wieczór przez polskie wsie można usłyszeć pieśni maryjne. Wzorem lat ubiegłych, kiedy nawiedzaliśmy przydrożne kapliczek, dnia 29 maja br. udaliśmy się rowerami na „majówkę” – tym razem...
17/05/2015, 10:43
kalendarz-imprez-kulturalnych-w-gminie-sosnie-na-2015-rok  KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH W GMINIE SOŚNIE NA 2015 ROK Nazwa i miejsce imprezy Data Organizator Warsztaty taneczne dla dzieci w Sośniach od stycznia do grudnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Warsztaty teatralne dla dzieci w Sośniach od stycznia do kwietnia 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Kabaret Bzik dla dzieci w Sośniach 17 marca 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sośniach Przedstawienie kabaretowe w wykonaniu...
11/05/2015, 23:08
cyfrowa-dziecieca-encyklopedia-wielkopolanDnia 01 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Cieszynie odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem projektu edukacyjnego CDEW, jednocześnie powiązana z obchodami  narodowego święta Konstytucji  3 maja.  Byliśmy świadkami wspaniałego spektaklu na wysokim poziomie przygotowanego przez nauczycieli  i uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszynie prowadzonej przez panią dyrektor mgr Barbarę Nowak.  W spotkaniu uczestniczyli  bohaterowie Encyklopedii, rodzina,...
07/05/2015, 08:57
taneczne-opowiesciDnia 29 kwietnia w Pawłowie odbył się IV Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych dla przedszkolaków. Taneczne opowieści, to temat przewodni tegorocznego konkursu, który, jak co roku, odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Sośnie. Wszyscy biorący udział byli świetnie przygotowani. Widownia oklaskiwała uczestników głośnymi brawami, co dodawało małym artystom  odwagi. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: przewodnicząca – pani Anna Rospondek oraz panie Dorota Kurzawska i Dorota...
21/04/2015, 22:53
zaprzysiezenie-wojta-gminy-sosnieDnia 20 kwietnia 2015r. o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Sośnie, podczas której złożył ślubowanie Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik. Po otwarciu sesji Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Sośniach Pan Andrzej Pańczyszyn wręczył Stanisławowi Budzikowi zaświadczenie o wyborze na Wójta. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ostojak poprosił o rozpoczęcie procedury ślubowania. Wójt powtórzył następującą treść ślubowania: „Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję,...
17/04/2015, 12:51
spektakl-wenus-i-mars-o-kobietach-i-mezczyznach-na-wesolo12 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sośniach mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Wenus i Mars”. Pomysł na przedstawienie kobiet z Wenus, mężczyzn z Marsa czyli perypetii damsko - męskich w odsłonie kabaretowej wyszedł od młodzieży. Spektakl oparty był na ulubionych kabaretach oraz obserwacji życia codziennego. Pomysły te zebrały i w scenariusz ujęły panie Ewelina Bojarczuk, Anna Narojczyk i Jolanta Kupaj. Reżyserii podjęła się Pani Ewelina Bojarczuk przy współpracy z Panią Anią...
14/04/2015, 18:51
dziekuje-za-glosy-wsparcie-i-ogromne-emocjeSzanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sośnie! Składam serdeczne podziękowania Wyborcom, którzy zaufali mojej osobie i oddali na mnie swój głos w drugiej turze wyborów na Wójta Gminy Sośnie. To dla mnie duży dowód zaufania, wielki zaszczyt oraz ogromne zobowiązanie. Dziękuję za liczne gesty sympatii, dobre słowa i wsparcie w czasie kampanii. Już dziś chcę zapewnić, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Państwa zaufania nie zawieść. Kontynuując obecną kadencję myślę o czekających na mnie obowiązkach...

Szkoła Podstawowa w Pawłowie

W Pawłowie dobiegły końca prace remontowe budynku szkoły podstawowej, które obejmowały w swoim zakresem, docieplenie ścian oraz dachu, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, instalacja nowoczesnego pieca przyjaznego dla środowiska. Największe wrażenie robi nowa elewacja,która swym wyglądem przypomina nowoczesne budowlę w XXI wieku.  

       Inwestycje zrealizowano ze środków Unii Europejskiej-Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 r. Zlecenie wykonała firma KRODOMEX z Krotoszyna.

Na terenie szkoły planowane są kolejne inwestycję, związane z gruntami otaczających budowle. W 2011 roku. Przypada 40-lat działalności placówki w Pawłowie.

T.P.

GALERIA ZDJEĆ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

OGŁOSZENIE

KALENDARZ IMPREZ 2015r.

Waszym zdaniem

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright: Portal Internetowy Gminy Sosnie. Wszystkie prawa zastrzezone.